Jdi na obsah Jdi na menu
 


PSÍ ÚTULEK TIBET

V rámci pomoci útulkům jsem se vypravila do psího útulku Tibet. Je to nově vznikající útulek u Bučovic. Důležité je podotknout, že vzniká díky velkému srdci jedné paní.

Někdy je to souhra náhod nebo osud, ale Bětka měla to štěstí, že našla dům, který má nejen krásný velký pozemek ale má i kotce! Vzdala se kvůli pejskům klidného života v bytě a přestěhovala do domu. Splnil se jedem velký sen-mít útulek.

Díky přátelům a hodným lidem, kterým není jedno osud opuštěných pejsků proběhl v útulku velký úklid a renovace kotců. Bylo potřeba vše vyklidit, natřít a umýt. Postupně útulek dostává novou tvář. I když tento útulek není hotov má už své první obyvatele.

Tři pejsky a čtyři koťátka.Všechny tyto zvířátka jsou k adopci.

Útulku přeji strašně moc štěstí a doufám že tyto řádky osloví lidi a budou tomuto útulku pomáhat.

Kokršpaněl Ringo

Jeden z prvních obyvatel útulku je desetiletý kokršpaněl Ringo.I když to věkem není štěňátko tak svojí hravostí, důvěrou a radostí ze života štěňátka předčí. Jakoby si byl vědom, že byl zachráněn před smrtí v jednom slovenském útulku. Možná právě proto se dokáže tak moc radovat z maličkostí, vlídného slova, pohlazení.

Strávila jsem s ním jeden den a opravdu mě tento vitální psík učaroval.

Miluje hračky všeho druhu. Nejvíce ovšem ty pískací. Rozdává kolem sebe radost. V domě se také chová velice ukázněně. Nevadí mu společnost psů a dokonce ani koček.

Pokud se najde člověk, který se tohoto skvělého pejska ujme nebude litovat.

Pejsek je nyní v útulku www.utulektibet.estranky.cz

Obrazek

Můj milovaný Ringošek má nový domov. Vzala si jej hodná paní, které umřel retrívr. Bydlet bude v domku a má pro sebe celou zahradu!!

**************************************************************

                                                        

Ovčačka CLEA

Clea je druhým pejskem zachráněným ze Slovenského útulku. Momentálně sdílí pelíšek

s Ringem. Když vyběhla z kotce, opatrně jsem čekala co se bude dít. Clea je přece jen statná

ovčanda. Vrtění jejího ocásku prozradilo, že je to milá a přátelská fenka. Cleu jsme také vzali na procházku. Umí pěkně chodit na vodítku a na rozdíl od pejsků nemá potřebu značkovat. Ačkoliv má 7 let, tak dokáže také pěkně divočit. Stačí jako podnět jeden štípanec a to se začne točit dokolečka, honit ocásek a radostně skákat. Určitě si zaslouží hodného pánečka. Cleu najdete v na této adrese- www.utulektibet.estranky.cz

                                                             

Obrazek

ŠÁRKA neboli ŠIŠKA

Šiška je pětiměsíční štěňátko křížence. Je hravá a přátelská. Miluje hry a mazlení. Jako

každé štěňátko je velice zvědavá. Je to doslova průzkumník. Potřebuje pánečka co nejdříve, potřebuje vychovávat.

Šiška je také v útulku Tibet. www.utulektibet.estranky.cz

ŠIŠKA má od 7.12.2007 nový domov v Praze!!! Přejeme hodně štěstí!!

V útulku jsou nyní i jiní pejsci a kočičky!! Koukněte a pomozte!! Děkujeme.

****************************************************************

27. 12. 2007 - VÁNOČNÍ NADÍLKA PRO PEJSKY :-)

27.12. jsem opět spolu se dvěma kamarádkami navštívila psí a kočičí útulek Tibet. Přivezli jsme pro zvířátka dárečky. Mňamiky, konzervy, hračky, deky atd. Pomuchlali jsme kočičky, pomazlili pejsánky. Cleu, Ringa a Soníka jsme vzali na procházku do polí. Pejskům se procházka moooc líbila. Jen byla trochu zima:-) Ale statečně jsme drželi krok s našemi psími svěřenci:-) Odměnou nám bylo teplé místečko u kamen a horký čaj. Doufám, že takových akcí bude víc.Odvezla jsem si z útulku kotě Valinku. Byla jsem už dopředu domluvená, že si ji vezmu. Přijela jsem vyzbrojená přepravkou na kočky:-) Cestou domů jsme se s Jájou a Katy stavili na jídlo.V restarauci s námi byla i Valinka:-) Doma už bylo vše pro kočičí přírustek vše připraveno a zabydlení proběhlo hladce!

                                                               

Obrazek

                                                               

Obrazek

**************************************************

CLEUŠKA  STÁLE HLEDÁ DOMOV!!!!!!!!!!!!

**************************************************

AKCE :  KULOVÝ BLESK :-)

Psí anděl Dana a Bětka z útulku Tibet se rozhodly pomoci přeplněnému útulku Orlová. Přivezly z něj 4 pejsky. Dva z nich pokračovali druhý den do útulku na Bouchalku v Praze. Byla jsem požádána, zda bych nemohla přepravit z Orlové ještě dva pejsky. Neodmítla jsem a tak jsem se 5.2.2008 spolu s manželem vydala směr Ostrava. Věděla jsem, že povezeme Ritušku-křížence stafforda a pak voříška Žeryčka, který je hluchý. V Orlové se k nám chovali velice pěkně. Byla jsem vybavena piškotky a vodítky. Předání proběhlo v klidu. Vyvenčili jsme pejsky, nasedli a hurá směr nový domov. Rituška i Žeryček se chovali naprosto vzorně. Ani jsme o nich nevěděli. Do Tibetu jsme dorazili v podvečer. Pro Žeryčka si za chvíli po příjezdu přijela mladá paní, která už má zkušenosti s hluchým pejskem. Žeryček se jí moc líbil. Je to úžasný aportér a odezírá ze rtů a posunků. Rituška zatím čekala na další přepravu která proběhla 8.2.2008. Jela za novou rodinou až do Varnsdorfu!!! Rituška ujela neuvěřitelných 600 km během pár dnů. A jela za novým životem.  Oběma pejskům přeji moc štěstí!!!

RITUŠKA

Obrazek

Obrazek

ŽERYČEK

Obrazek

Obrazek

****************************************************************

8.10. 2008- Návštěva útulku TIBET

Obrazek

I když do útulku Tibet jezdíme poměrně často, na stránkách o tom nepíši. Ale hodlám to změnit a všechny novinky zde budu uvádět:-) V útulku se toho velmi mnoho změnilo. Už stojí celý nový dům pro kočičky, až na pár maličkostí uvnitř je hotový. Domeček má tři malé bytečky , které mají okna a posuvné dveře s plexisklem. Kočičky tam mají dostatek vzduchu i světla. Domeček je zateplený, aby koťátkům nebyla zima. Pro snadnou údržbu je na podlahách položena plovoucí podlaha. Samozřejmě nechybí v každém bytečku kočičí wc, škrabadla, domečky, hračky a granule s dostatkem vody. Dnes jsem tento domeček uklízela a je vidět, že se tam opravdu každý den uklízí. V útulku je k adopci opravdu hodně kočiček. Hodně mladých i koťátek. Všechna se chtěla mazlit a já měla jen dvě ruce. Nakonec to dopadlo tak, že mě stály i na zádech a hlavě:-) Naštěstí se žádná nehoda v podobě bobku nestala:-) Pokud uvažujete pořídit si kočičku či kocourka, neváhejte a podívejte se na internetové stránky tohoto útulku, určitě si tam svého kočičího přítele najdete.

Tento útulek má krom kočiček i pejsky. Momentálně mají k adopci 5 pejsků a brzy bude i šestý. Momentálně se jedná o starší pejsky, ale o to víc budou vděčny za nový domov. Např. Reček Šneček přišel do útulku jako hromádka neštěstí, který se bál všech a všeho. Nyní je to lumpík který by si neustále hrál a mazlil se. Něm. ovčák Eda, který má špatné zadní nohy a byl původním majitelům odebrán za špatné zacházení také pookřál. Je strašně moc hodný a zasloužil by si na poslední roky svého života mít opravdu hodného a starostlivého pánečka. Nový obyvatel útulku je zlatý retrívr, který ještě nemá jméno. Byl nalezen v ok. Hodonín. Má špatné zadní nohy, kulhá. Ale je to pejsek s velkým srdcem. Má obrovskou chuť do života. Má doslova usměvavý výraz. Je to veliký mazel.

Obrazek

Jelikož tento útulek vedou dva báječní lidi, kteří se ke zvířátkům staví velmi zodpovědně a každé zvířátko očkují, odčerví, nechají prohlídnout a když je zvířátko nemocné, tak nasadí patřičnou léčbu. A to vše je velmi ale velmi drahá záležitost. A tak prosíme hodné lidičky a firmy o peněžní dary. Samozřejmě, že vhod přijdou i deky, ručníky, ale také chipy či pipetky na odčervení. Vše co je potřeba nalaznete na stránkách www.utulektibet.estranky.cz  Také můžete pomoci adopcí zvířátka, ale také adopcí zvířátka tzv. na dálku. To znamená, že zvířátko bude nadále v útulku čekat na pánečka, který si ho odvede domů, ale vy můžete toto zvířátko finančně podporovat. Já osobně měla na dálku adoptovaného pejska Dakynka. A chystám se adoptovat zmíněného zlatého retrívra. Je mnoho způsobů jak pomoci. V útulku jistě uvítají i pomocníky na úklid, stavbu či venčení pejsků!!  Také můžete útulek podpořit nákupem nějakého výrobku v aukci. Nabídka je rozmanitá a určitě zde naleznete něco, co se vám bude hodit:-) Všem co se na pomoci podílí děkujeme!

více fotek naleznete ve fotogalerii pod názvem Tibetácci a Tibetácci 1 :-)