Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÝCVIKOVÝ VÍKEND LUŽANY

16.-19.9.2010

Po pár měsících jsme opět podnikli cestu do Lužan, kde psí škola VASPES pořádala opět výcvikový víkend, tentokrát to byl ovšem LEOPARDÍ SPECIÁL. Sešlo se zde přes 30 leopardů různého stáří i barev. Se mnou jela i kamarádka Zuzka, Adrenalin i Jackýsek. Na programu byla poslušnost, agility, dogdancing, socializace a stpy. Jako vždy to bylo super a už se těšíme na příště. Moc rádi jsme poznali tolik skvělých lidí a majitelů těchto úžasných psů.

ada.jpg

 

******************************************************

VÝCVIKOVÝ VÍKEND LUŽANY 14.-16.5.2010

V pátek v poledne jsem s  Ádou a plně naloženým autem odjela směr Praha, kde na mě čekala kamarádka Monča s leopardí slečnou Sísou. Od ní jsme pokračovali do Lužan, kde se měl uskutečnit výcvikový víkend. Cesta byla šílená, neb jsme potkali několik nehod a provoz byl veliký. Na místo jsme dorazili až večer kolem 18.hodiny. Prošli jsme veterinární příjÍmkou a šli se ubytovat. Naše chatka se jmenovala u dřímala, což je výstižné pro naši Monču:-)

Obrazek

Po té následovala procházka a večerní posezení v místní hospůdce. U griotky a hry Activity. Náramně jsem se bavila:-) Pak už jen noční venčení a rychle spát, neb nám ráno začínal výcvik. Jako první hodinu jsme s Ádou měli stopy. Výcvik proběhl na nedaleké louce, ovčem dostat se tam byl nadlidský výkon. Cesta vedla přes pook a hned do bahnité a uklouzané stráně. Takže jsme se všichni na okamžik stalikamzíky a hopsali po kamenech. V letu se chytali kořenů. Mě naštěstí zachytila Hanka a za to moc děkuju, neb bych v potoce ležela ještě teď:-) Stopy Ádovi šly dobře. Má nos po svojí mámě:-) Pak jen převlíct a hurána hodinu poslušnosti. Přivolání, sed, leh, odložení-to nám nešlo a aport. Áda odmítal vzít cokoliv do huby. Až na Sísinu růžovou kabelku:-)

Obrazek

Po výcviku poslušnosti následoval oběd. V sobotu jsme měli ještě jednu hodinu poslušnosti. A odpoledne jsme měli volno. Šli jsme na procházku do lesa a pak odpočívali na chatce. Večer opět hospůdka s přáteli. V neděli hned brzy ráno měl Áda opět stopy. Musím říct, že mu to opravdu šlo dobře. A pak už poslední hodina. A to socializace. Chůze u nohy a odložení mezi ostatními psy. Naše skupinka byla označena" za nudnou" neb se neozvalo žádné vrčení a nedošlo ani k žádné šarvátce:-)

Obrazek

 Pak už jen nabalit auto, uklidit a huráá domů. Moc děkuju těmto úžasným lidičkám za společnost: Monča od Sísule, Alenka od strakatého komanda, Ajík od Atíka a Corynky, Hanka od brášky Afera. Denisce a Ivovi od Abinky, Janče od Žáby:-) A taky naší výcvikářce Ivet!!!

Moc se těšíme na zářiový leopardí výcvikový speciál!!

VÍCE FOTEK ZDE

****************************************************************

SRANDA VÝCVIK  DOLNÍ  BŘEŽANY

3.4.2010

Obrazek

Tuto sobotu proběhl opět výcvik u Marušky, ale tentokrát se nejednalo o klasickou poslušnost, ale o agility. Po příjezdu jsme nachystali překážky, tunel, proskakovací kruh a slatom. Zůčastnili se tito pejskové? Adrenalinek, Afra,Abík, Blackynka a Sísa. Vše leopardi:-) A jelikož to byl den plný srandy a her, Monča se rozhodla, že naučí Ádu nějakou blbost. Naučila ho poklonu a pac. Áda je velice učenlivý a tak to uměl za 5 minut:-)

Obrazek

Obrazek

FOTO ZDE

***************************************************************

 VÝCVIK POSLUŠNOSTI V DOLNÍCH BŘEŽANECH 

27.3.2010

O tomto výcvikovém dnu jsem se dozvěděla v pátek. Neměla jsem žádný plán na sobotu, teda krom úklidu, kterého jsem se ráda vzdala:-) A tak jsem v sobotu ráno naložila Adrenalinka a Jacka a vyjela. Cesta byla sice dlouhá, ake já se moc těšila a tak to sezení v autě rychle uteklo. Přijela jsem k Marušce, tam proběhlo vyvenčení a pak huráá na louku do Dolních Břežan. Na místě námMartin postavil překážky a začala cvičit štěnda. Sešli se 3 sourozenci, Adrenalin, Afrodita a Angelika z CHS Espero Koro. Cvičila se poslušnost jako ke mě, k noze, chůze i běh u nohy.Potom se štěnda proběhly a následoval výcvik dospěláků. Po výcviku dospěláků následovalo trénování stopy. Áda to dělal poprvé a díky množství skonzumovaných párků se mu to i líbilo:-) Každopádně v tom budeme pokračovat!!! Moc rádi jsme viděli všechny pejsánky, Marušku, Martina, Monču a moc rádi jsme poznali Báru od Badíka a Giny:-)

      Obrazek       Obrazek

                                          VÍCE  FOTEK  ZDE    :-)

*********************************************************

 

 

                ZÁCHRANÁŘSKÝ VÝCVIK MILOVICE  16.1.2010

                                                               

Obrazek

Tuto sobotu jsme se vydali spolu s Adrenalinkem k Marušce. Tam jsme nasedli k ní do auta k Abíkovi a Afře a hurá do Prahy pro Monšu, Denisku a Sísu. Jako první jsmeměli zastávku na Bonitaci od CCEU, ale tam jsme nebyli vpuštěni za velmi podivných podmínek. Po té jsme jeli do Milovic, kde probíhal velký záchranářský výcvik psů. Prvně jsme jen koukali, ale potom šel do sutin i náš malý Áda a Sísa. Očuchat si a pošlapat veškerý materiál. To je pro budoucí výcvik velmi důležité.Áda se nebál a prozkoumal vše. Abík už je profesionál a tak nám všem ukázal, jak se má vyhledat osoba a jak správně ji má vyštěkat.Potom se Áda společně s dalšími pejsky pěkně prolítal ve sněhu. Byl to úžasný den a děkuji všem zůčastněným:-)

                                             FOTO ZDE

****************************************************************

 VÝCVIKOVÝ VÍKEND LUŽANY 9.-11.10.2009

                                                           

Obrazek

Na tuto akci jsem se mooc těšilááá. Výcvik pořádala psí škola www.vaspes.com  ., od které jsem už na jednom víkendu byla. V pátek v poledne jsem naložila Jacka a vydala směr Praha, kde jsem měla sraz s Mončou a její leopardí slečnou Sísou:-) Do Lužan jsme přijeli odpoledne, ubytovali se a huráá na první vícvik. Bylo to pro Jacka náročné, neb kamarádka Sísa zrovna hárala. Pozdě večer dorazili další leopardíci a nakonec nás tam byla pěkná směčka. Jack, Bloxi, Saník, Agni, Atík, Bára, Sísa, Aston, Abi. To je 9 leopardích kousků:-) I když byla celý víkend zima a pršelo, užili jsme si to. Jack celkem poslouchal a já jsem nadšená. Cvičilo se přivolání, odkládání v sedě, v leže , chůze u nohy a plno dalších věcí. Ve chvilkách volna jsme si povídali a také fotili . Hlavně Lucka od Cobaina. Takže Luciii moc děkuju:-) Večery se strávili v místní hospůdce u coly, piva, grogu a bramboráků:-)

VELKÉ DÍKY PATŘÍ CVIČITELKÁM- KROTITELKÁM  IVET A LÍDĚ!!!

                                                            

Obrazek

 

Další foto ZDE

fotečky od Alenky a Lucky s Agni ZDE

nádherné fotečky od Lucky od Cobaina ZDE

fotečky od Monči a Sísuli ZDE

**************************************************************

                      DOMÁCÍ VÝCVIK :-) 19.9. 2009

Obrazek

Dnes jsme se původně měli zůčastnit klubové výstavy v Ml. Bol., ale bohužel nám to nevyšlo. A tak jsme vzali pesany a šli s nimi na procházku spojenou se základním výcvikem poslušnosti. Jack trénoval přivolání, sedni, lehni a také odložení v sedě i v leže. Všemu šlo dobře a páneček jen koukal:-) Jen při tom přivolání musel být Jack na stopovacím vodítku, neb když se pustí na volno, myslí si, že je rogalo a může lítat kde chce. Čeká nás ještě dlouhá cesta, ale to zvládnééém:-)

Foto ZDE.

***************************************************************

   VÝCVIKOVÝ VÍKEND LUŽANY 15.-17.5.2009

Pátek dopoledne-hůůů všechno narvat do auta,vyzvednout kamarádku Zuzku, hurá na oběd a potom huráá naložit Jacka a Agirka . Vše proběhlo v pohodě a pak jsme se mohli vydat na dlouhou cestu na výcvikový víkend do chatové oblasti Lužany u Jičína. Cesta proběhla v pohodě, Jack mě vlezl na hlavu pouze jednou a jednou se snažil dostat ven pootevřeným okýnkem, ale naštěstí byl připoutaný:-) Po příjezdu jsme se ubytovali do chatek a k večeru jsme absoluvovali první výcvik.

                                                       

Obrazek

 Večer bylo grilováníčko a pak spinkat, neb v sobotu jsme první hodinu měli už v7.30 hod. A začalo to. nejhorší bylo to, že pršelo a promokli jsme až na kost. Cvičili jsme přivolání na stopovací šňůře, ono přivolat Jacka je někdy nadlidský výkon. Ale ono to šlo!!!

                                                         

Obrazek

Obrazek

Pak následovala chůze u nohy, odložení v sedě. Agirek si tam běhal s tenisákem a byl spokojený. Odpoledne jsme měli další hodinu a Jack se stále zlepšoval a opravdu mu to šlo! Také jsme zašli na procházku do nedalekého lesíku a tam se těm našim chlupáčům moooc líbilo:-)

                                                       

Obrazek

Obrazek

Večer jsme pokračovali ve výcviku a to pěkně všichni společně. Opět chůze u nohy, míjení ostatních psů, hromadné odkládání psů v sedě i v leže. Agirek necvičil. Jackouš byl skoro profík, šlo mu to:-) Pak byla volná zábava a táborák:-)V neděli nás čekali ještě dvě hodiny vícviku. Jack byl už pěkně unavený a tak to bylo znát. První hodinu jsme přežili, odpočinuli si a v poledne jsme šli na tu poslední. Tam jsme utvořili leopardí skupinku- Jack, Saník, Arsa, Aygo a Kessy, občas asistovalo štěňátko Bloxi:-)

Obrazek

Po té uklidit nabalit a domůůů. Unavení a špinaví jsme se vydali na dlouhou cestu. Pesani spinkali jako zabití a já se Zuzkou jsme byli spokojené po prožití příjemného víkendu. Určitě se tam vrátíme!!!! Více fotek ZDE.

 

Fotečky od kamarádky Alenky ZDE

 

Veliké díky patří PSÍ ŠKOLE VÁŠ PES-odkaz ZDE

 

****************************************************************

Jack se ke mě dostal když měl rok a jeho znalosti v oboru výcviku byly takřka nulové. A tak jsme začali trénovat sedni, lehni, pac atd. Ale stále máme strašně velké problémy s přivoláním. Na své jméno, nebo zavolání ani nereaguje. Jediné co vnímá je píšťalka. Jsou dny kdy s ním nejsou problémy. Teď je ke všemu v pubertě. Strašné to období:-) A tak jsem se rozhodla vyzkoušet trénink s clickerem. Zakoupila jsem raději hned dva clickery a knihu s názvem PES - CLICKER TRÉNINK.  Jsem zvědavá jestli to půjde. Vím, že jsou lidé co to odsuzují a nešlo jim to a jiní si trénink s clickerem zase chválí. Ukáže čas:-)

****************************************************************

 

Clicker se původně používal při tréninku delfínů. Je to malý předmět, který předává signál, tedy konstantní zvuk.

*********************************************************

                                               

                                                

 

úryvek z knihy:  POZITIVNÍ TRÉNINK

Přejete si, aby váš pes byl čtyřnohým přítelem "pro všední den " , přítelem poslušným a milým? Jenomže žádný pes se nenarodil jako pes snů - k tomu ho musíte vychovat.

*****************************************************************

 

 

Harmonický tým člověka a psa funguje na základě správné kombinace pochopení, respektu, důvěry a důslednosti. Vzájemná vazba a otázka kdo je tu "šéf " , jsou základem výchovy.

****************************************************************

 

 

Psy vychováváme s láskou, hravě a důsledně, s čímž mám ty nejlepší zkušenosti. Úspěchy mnoha týmů v kurzech, které používají moji metodu, a také úspěchy mého psa Othella hovoří za vše. K tomu nám pomohl clicker.

****************************************************************

 

 

Principem je: naučíte se svému psovi přátelsky ukázat, co od něho chcete. On se naučí,jaké chování vyžadujete a jaké ne.Rozhující je pochvala, kliknutím ve správnou chvíli.

****************************************************************

 

 

Pozitivní přístup, trpělivost a ochota učit se, jak "se pes učí", vás dovedou k úspěchu a váš pes bude díky tomuto zaměstnání vyrovnanější. Pozitivní trénink upevní váš vztah a z vás a z vašeho psa se nakonec stane tým snů.

****************************************************************

 

 

Obrazek